Van een onschatbare waarde voor liefhebbers van illusies (87b)
Voor de expositie in Nürnberg (1986) is door de gezamenlijke organisatoren een heel bijzondere catalogus samengesteld. De unieke catalogus werd uitgegeven in de vorm van een verzameling van negen brochures in een stevige kartonnen map. De eerste brochure draagt de titel van de kunstexpositie en bevat naast de twee inleidingen een schat aan afbeeldingen uit de collectie van de Kunsthal Neurenberg (met voorstellingen om over na te denken en om zich visueel te verplaatsen naar de gedachte van de betreffende kunstenaar) en bevat drie essays met titels als: ‘zien als een illusie’, ‘over de realiteitscheppende kracht van het licht in holografie’ en ‘visuele media en werkelijkheid’.
Die Wirklichkeit der Bilder
Het geheel sluit af met biografieën van alle kunstenaars, waarvan het vroegere werk te zien was in de ‘dubbele’ expositie, zoals van Günter Fruhtrunk, Adolf Luther, Johannes Itten, Otto Piene, Agnes Denes en Julio Le Parc en met een overzicht van de getoonde holografische kunstwerken. (Wordt vervolgd).
“Die Wirklichkeit der Bilder - Holographie und ausgewählte Werke aus der Sammlung der Kunsthalle Nürnberg”, Stefan Graupner en Peter Zec, Museum voor Holografie Pülheim, 1986, 9 brochures in catalogusmap.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Vlinderhologram Postzegel Polen
nu voor € 1,00Honoré Daumier - Paris: Der Schein vom Sein
nu voor € 20,00Technologische ontwikkelingen in Finland
nu voor € 4,00Bakeliet 1907-2007 catalogus
nu voor € 12,00Fernand Léger
nu voor € 30,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé





