Wereldwijde aandacht voor Eschers unieke vlakvullingen (2)

9 augustus 2026

De werken in de expositie gaan een nieuwe dialoog aan met het werk van Escher en de oneindige fascinatie voor islamitische patronen die tot op de dag van vandaag doorwerkt in de hedendaagse cultuur. Met 30 werken maken de bezoekers kennis met werken van de gastkunstenaars, die eveneens van oorsprong teruggrijpen op de inspiratie, die Escher op deed bij zijn bezoekers aan het complex van het Alhambra.

Wereldwijde aandacht voor Eschers unieke vlakvullingen (2)

Escher in Het Paleis Lange Voorhout 74, 2514 EH Den Haag.

Een groot deel van de internationale werken is voor het eerst in Nederland te zien. Een grote verscheidenheid aan kunstenaars staat centraal, waarbij allen verenigd zijn door kunst en tegelijkertijd van vele verschillende culturen komen. “Escher in Het Paleis” gaat op zoek naar de verbinding binnen deze pluriformiteit aan creativi-teit: eenheid in verscheidenheid.

De flyers voor de bijbehorende speurtocht worden afhankelijk van de gewenste taal E/NL/D bij de ingang van de expositie bij zaal 1 aangereikt en toegelicht door de suppoost. De flyers bevatten veel wetenswaardigheden over het werk en leven van Escher en moeten opdrachten worden uitgevoerd.

Wereldwijde aandacht voor Eschers unieke vlakvullingen (2) - 2 Wereldwijde aandacht voor Eschers unieke vlakvullingen (2) - 3 Wereldwijde aandacht voor Eschers unieke vlakvullingen (2) - 4
Kunstwerken in de expositie “Islamic Art”. Aan de rechterzijde de ‘skateborden’ van Nazarian.

Escher in Het Paleis, Lange Voorhout 74, 2514 EH Den Haag, www.escherinhetpaleis.nl.


Gerelateerde artikelen