Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (24)
Regelmatig brengt nieuwsbrief Optische Fenomenen informatie over aanwinsten in de OF-tijdschriftencollecties. Voor de aanvullingen is het wel noodzakelijk om elke week een tijdschriftenwinkel, een boekhandel, een supermarkt, een kiosk, een bibliotheek of kortom alle plaatsen waar tijdschriften in de verkoop staan te bezoeken. De meest bijzondere bron is natuurlijk het internet en vooral wanneer het gaat om internationaal verschijnende tijdschriften.
Voortgang in de wetenschap
In principe gaat het bij het verzamelen om de afbeeldingen op titelpagina’s met portretten van personen uit de wetenschap, techniek of kunstwereld. Voor de OF-tijdschriftencollecties met afbeeldingen gemaakt in één van de 3D-beeldtechnieken staat altijd de driedimensionale uitvoering centraal. De meest gebruikte 3D-beeldtechniek in de afgelopen jaren is die van de lenticulaire beeldtechniek met soms meerdere bewegingen in het beeld.
Omdat de meeste onderwerpen van titelpagina’s overeenkomen met onderwerpen uit de inhoud van de nieuwsbrief is er vaker aandacht voor die specifieke thema’s. Ook voor het werk en leven van wetenschapper Albert Einstein is er regelmatig aandacht in tijdschriften en op titelpagina’s. Daardoor beschikt OF over een schat aan “Einstein”-tijdschriften, die tevens aantrekkelijk zijn voor filatelisten. (wordt vervolgd).
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten

Front 14/18
nu voor € 24,80
Berlin 3D
nu voor € 20,00
Tête à Tarte
nu voor € 130,00
Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00
Skateboarding.3D
nu voor € 22,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé