Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (30)

12 augustus 2025

Ruim honderd jaar geleden publiceerde Niels Bohr in juli, september en november 1913 in het tijdschrift Philosophical Magazine, zijn revolutionaire beschrijvingen over het waterstofatoom. Voor het Duitse Museum in München voldoende aanleiding om een speciale expositie samen te stellen om dit feit en verdere wetenschappelijke ontwikkelingen in de atoomtheorie en de kennisopbouw over het splijten van atoomkernen uitgebreid voor het voetlicht te brengen.

Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (30)

Deutsches Museum München, Museumsinsel 1, D-80538 München.

“Kultur & Technik”, het tijdschrift van het Duitse Museum München, bevat 6 artikelen over het werk van Niels Bohr, over een aantal van zijn tijdgenoten en zijn wetenschappelijke referentiebron voor de opbouw van zijn kennis. Bij het formuleren van zijn atoomtheorie maakte hij onder meer gebruik van het werk van Max Planck en de kennis en ervaring van Ernest Rutherford. Albert Einstein noemde Niels Bohr een geniaal mens en een geluk dat er zulke typen bestaan.

Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (30) - 2 Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (30) - 3 Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (30) - 4

In de expositie was de tafel van Otto Hahn te bewonderen, waarop de attributen voor zijn experimenten gemonteerd zijn. Met deze onderdelen voerde hij samen met collega onderzoeker Lise Meitner experimenten uit om atoomkernen te splijten. In 1938 is dat voor de eerste keer gelukt. Voor elke “wetenschapper” in de natuurkunde is dit een interessante en leerzame uitgave.

Deutsches Museum München, Museumsinsel 1, D-80538 München, www.deutsches-museum.de.


Gerelateerde artikelen