Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (38)

16 maart 2026

Ter ere van de bijzondere prestaties van de Amerikaanse wetenschapper Emil Wolf verscheen het studieboek “Tribute to Emil Wolf” met artikelen en veel technische en persoonlijke wetenswaardigheden over zijn actieve leven en over vele personen uit zijn directe omgeving. Zijn baanbrekende prestaties op het gebied van techniek en wetenschap van de fysische optica zijn wereldbekend geworden en dienen nog steeds als referentiebasis voor verder onderzoek, ontwikkeling en praktische toepassingen binnen het vakgebied.

Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (38)

Voortgang in de wetenschap

Wetenschappers en andere deskundigen uit de boeiende wereld van de optica leverden bijdragen aan deze wetenschappelijke publicatie. Ook Emil Wolf (1922-2018) zelf schreef een bijdrage aan dit herdenkingsboek. Zijn bijdrage is geheel gewijd aan zijn gewaardeerde collega Max Born.

Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (38) - 2 Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (38) - 3 Filatelistische aandacht voor: Albert Einstein (38) - 4

Met hem maakte hij een basisboek over de principes van de optica. Juist in zijn bijdrage is gerefereerd aan het baanbrekende werk van Professor Dennis Gabor, de uitvinder van de holografie (1948). In het gezamenlijke boek met Max Born, dat in 1959 verscheen, wordt al gesproken over het bestaan van de laserlichtbron en is een hoofdstuk geheel gewijd aan de holografie. Voor dit hoofdstuk kregen de auteurs een pluim van Dennis Gabor. (Wordt vervolgd).


Gerelateerde artikelen