Filatelistische aandacht voor: Radio-TV-Video-Geluid-PC (55)
Zo krijgt uw thema meer inhoud en wordt u zelfs nieuwsgierig naar de geschiedenis en de ontwikkelingen in het gekozen thema. Ook de betekenis van het gekozen thema voor het persoonlijke leven, het openbare leven of voor de maatschappij krijgt daarbij een persoonlijke inhoud en is uitdagend voor de verzamelaar. Om tenminste één of zelfs meerdere lezers van de allerlaatste uitgave van ELPEC Info (nummer 155 van juni 2023) enthousiast te krijgen om erover na te denken of zelfs te starten met verzamelen, schreven wij voor het thema Radio een uitgebreide bijdrage onder de titel: “Een filatelistische reis door de geschiedenis van de radio”.
Pioniers in beeld & geluid
Het complete artikel is opgebouwd uit de inleiding en een historisch overzicht van feiten en gebeurtenissen in de boeiende ontwikkelingen in de gebieden “Radio-Beeld-Geluid-PC”. Uit ervaring is echter gebleken dat dit thema wel zeer boeiend is geworden, omdat radio’s er niet zomaar zijn gekomen, maar ontstaan zijn uit een enorme reeks van technologische ontwikkelingen en een samenstel uit vele vondsten, ontdekkingen en experimenten. En ineens was er de radio! Onze thematische verzameling begon met de radio, maar heeft inmiddels een omvang van meerdere onderwerpen, die eigenlijk met elkaar op één of andere wijze samenhangen en het geheel steeds boeiender en ingewikkelder maakt.
Het onderwerp “Radio” heeft inmiddels een uitbreiding gekregen met de onderwerpen TV-Video-Geluid-PC en Pioniers in Beeld & Geluid, met af en toe een sprongetje naar de multimedia. Door deze interesses komen wij ook op de hoogte van instituten, organisaties, evenementen, musea, boeken, tijdschriften en andere publicaties waarin deze onderwerpen centraal staan. De thematische postzegelverzameling bevat inmiddels meer dan 700 items (2025) en blijft door speurwerk en aankopen maar groeien. In de verdere bijdrage voor ELPEC Info geven wij diverse beschrijvingen over pioniers in beeld & geluid en laten wij de lezers een selectie aan postzegels zien uit het inmiddels omvangrijke aanbod aan beschikbare verzamelbare filatelistische uitgaven. Ook geeft een kleine selectie aan boeken en tijdschriften mogelijk inspiratie om zich te gaan verdiepen in de geschiedenis van de radio. (Wordt vervolgd).
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Playboy met Nicolette Kluijver in 3D
nu voor € 16,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Tête à Tarte
nu voor € 130,0065
van € 34,95 voor € 20,00Bakeliet 1907-2007 catalogus
nu voor € 12,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé








