Ontsnap aan de drukte van de stad en geniet van de natuur

25 augustus 2026

In de zomerexpositie “Drawn to Nature - de stad uit, het bos in”, in het Nederlands Steendrukmuseum, staat de reis van de stad naar de natuur op kunstzinnige wijze centraal. De bezoekers van de expositie ontsnappen op die wijze aan de drukte van de stad en ontdekken de natuur van verstilde bosranden en karakteristieke bomen tot prachtig bloeiende planten en dieren in hun natuurlijke omgeving. De expositie loopt tot en met 13 september 2026. Kunstenaars laten zien hoe zij al eeuwenlang de natuur intrekken om haar direct en aandachtig vast te leggen.

Ontsnap aan de drukte van de stad en geniet van de natuur

Drawn to Nature - de stad uit, het bos in

De lithografie blijkt een krachtig medium te zijn om deze vluchtige indrukken vast te leggen, zoals te zien is in het werk van bekende kunstenaars als Simon Moulijn (1866-1948), M.C. Escher (1898-1972) en Theo van Hoytema (1863-1917). Ook zijn er litho’s te bewonderen van minder bekende kunstenaars als Antje Egter van Wissekerke (1872-1969) en Ina Rahussen (1895-1977). Kom naar de expositie en laat je tijdens een bezoek inspireren door de voorstellingen op de litho’s, waarin de natuur op haar mooist wordt verbeeld, en ontdek hoe zij uitnodigt om zelf de natuur in te trekken.

Zo nodigt het bezoek uit om op pad te gaan en de natuur van dichtbij te beleven. Bij iedere plek ontdek je niet alleen iets over de natuur, maar ook over de ontwikkeling van de lithografie - van de uitvinding rond 1800, via de veelzijdige kunstvorm in de 19e en 20e eeuw tot aan de technologische toepassingen in de chipindustrie in de Brainportregio van vandaag. De expositie is namelijk mede tot stand gekomen dankzij bijdragen van ASML en de gemeente Valkenswaard.

Nederlands Steendrukmuseum, Oranje Nassaustraat 8c, NL-5554 AG Valkenswaard, www.steendrukmuseum.nl.


Gerelateerde artikelen