Ruimte en beeldvisualisatie in Benjamins kritische filosofie (1)
In de publicatie met een aantrekkelijke titel “Stereoskopische Bildlichkeit” gaat auteur Yanik Alexandre Avila uitgebreid en wetenschappelijk, op een interessante wijze in op het bijzondere erfgoed van de Duitse spraakmakende cultuurfilosoof Walter Benjamin (1892-1940). Zijn nalatenschap heeft vooral betrekking op de werk- en aandachtsgebieden als filosofie, theologie, literatuurkritische beschouwingen en kunstgeschiedenis. De keuze van de auteur voor dit specifieke onderwerp is zijn grote interesse in het levenswerk van Walter Benjamin, dat zeker niet rustig en met veel tegenslagen en teleurstellingen is verlopen en bovendien ook zeer tragisch voor Benjamin eindigde.
Stereoskopische Bildlichkeit
Hen werk waarvan de totstandkoming - zoals in dit geval - een aanzienlijk deel van iemands leven in beslag neemt, doorloopt niet alleen verschillende ontwikkelingsfasen, maar ook veranderingen in leven, werk en perspectief. Daarbij hebben talloze mensen de gedachten in deze tekst in de loop der jaren, direct of indirect kunnen ‘sturen’. Het genoemde proefschrift, waarop de publicatie is gebaseerd, werd eind 2023 aan de Universiteit van Erfurt geaccepteerd en voor de huidige publicatie licht herzien.
Het studie-onderwerp “Stereoscopische beeldspraak” is een centraal, maar tot nu toe grotendeels onontgonnen, concept in het werk van Walter Benjamin. Het boek is ontstaan vanuit het resultaat van de dissertatie van Yanik Alexandre Avila, ter verkrijging van een universitaire titel, en onderzoekt de poëtologische en epistemologische implicaties ervan en laat zien hoe de stereoscoop niet alleen functioneert als een mediatheoretisch model, maar ook als een concept in de geschiedenis en de ontwikkeling binnen de filosofie. (Wordt vervolgd).
ISBN 978-3-8376-7828-4, “Stereoskopische Bildlichkeit”, Yanik Alexandre Avila, transcript Verlag, 2026, 238 pagina’s, € 49.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Australische Mythical Creatures in 3D
nu voor € 12,00Beleef Vianen in 3D
nu voor € 7,00Der talentierte Mr. Ripley 3D
nu voor € 25,00Wildlife of Africa in 3D
nu voor € 15,00Stereoscopie maakt objecten aantrekkelijker
nu voor € 12,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé





