Betekenis van kleur (2)
Na deze inleidingen worden de meest gangbare kleuren besproken volgens een vast stramien. De eerst besproken kleur is de kleur Geel. Van deze en elke andere kleur worden specifieke kenmerken genoemd, als golflengte, gevoelstemperatuur, complementaire kleur, esoterische symboliek, moderne symboliek, psychologische waardering en de positie in het kleurenspectrum. Zeer interessant voor de lezers zijn de resultaten van baanbrekend onderzoek naar de associaties van kleur in het dagelijks leven en belevingswerelden van de mens.
Das grosse Handbuch der Farben
De symboliek die uitgaat van een bepaalde kleur speelt daarbij een belangrijke rol. Zo staat geel als symbool voor snelheid; geel is leven, maakt groot en is sympathiek, althans in onze westerse cultuur. Echter in de mythologie is geel het gif van heksen, brengt geel ongeluk en is de kleur van de rijken. Ook de heilzame werking van verschillende kleuren is boeiend besproken. Geel werd een heilzame werking toegedicht door Paracelsus (1493-1541).
De auteur geeft in zijn beschouwingen tevens een aantal tips over het toepassen van een specifieke kleur voor ons dagelijks welzijn. In zijn boek komen natuurlijk ook alle andere bekende kleuren aan de orde. Na de bijdragen over de bonte kleuren, bespreekt de auteur de kleuren van de bekende metalen goud, zilver en koper en de specifieke eigenschappen ervan. Het aangename en goed verzorgde studie- en leesboek eindigt met een behandeling van de kleuren zwart, wit en grijs. Een compacte literatuurlijst maakt het handboek Kleur compleet.
ISBN 3 89875 165 1, “Das grosse Handbuch der Farben”, Klausbernd Vollmar, Königsfurt Verlag, 2005, 256 pagina’s
Gerelateerde webshop producten
Tête à Tarte
nu voor € 130,00Playboy met Nicolette Kluijver in 3D
nu voor € 16,00Bakeliet 1907-2007 catalogus
nu voor € 12,0065
van € 34,95 voor € 20,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé






