De wereld van Albert Einstein (1)
In de hele wereld en in het bijzonder in de Zwitserse stad Bern vonden festiviteiten plaats ter viering van het 100-jarige jubileum van Einsteins Wonderjaar 1905. Als medewerker van het patentbureau in Bern heeft Einstein in 1905 met de presentaties van zijn relativiteitstheorie, het foto-effect, de Brownse beweging, alsmede de formule E = mc² de wetenschap van toen volledig op z’n kop gezet. Hij was de eerste wetenschapper ter wereld die in zo’n korte periode voor zoveel verandering zorgde.
Albert Einstein - privat und ganz persönlich
Rondom de speciale tentoonstelling “Albert Einstein (1879-1955)” in het Historisch Museum Bern was een schat aan evenementen georganiseerd. Het museum toonde in de grootste expositie ter wereld alle aspecten uit het leven en het werk van deze geniale fysicus en humanistisch denker. Het doel van de 2500 m² grote expositie was het meer in de publieke sfeer brengen van de activiteiten van Albert Einstein. In de expositie toonden de samenstellers vele gebeurtenissen uit zijn persoonlijke leven, dat zich voor een groot deel afspeelde in de 20e eeuw. Tevens was er veel aandacht voor zijn baanbrekende theorieën en onderzoeksresultaten.
De opbouw van de expositie, die liep tot en met 17 april 2006, was verdeeld in twee overzichtelijke secties. In het eerste gedeelte lieten de samenstellers de bezoekers kennismaken met de boeiende biografie van Einstein. De bezoekers zagen het leven van Einstein in Ulm, München, Zürich, Bern, Berlijn en Princeton. Zijn privé leven contrasteerde met het ruige verloop van de wereldgeschiedenis in die periode.
Na de bloeiende ontwikkelingen in de elektrotechnische industrie volgden de eerste wereldoorlog, de opkomst van de cultuur van de Weimar republiek, de ontwikkelingen in de periode voor de tweede wereldoorlog en zijn vlucht naar de vrijheid. Veel uniek historisch materiaal is bewaard gebleven en werd uitgebreid getoond. (Wordt vervolgd).
ISBN 3 03823 101 0, “Albert Einstein - privat und ganz persönlich”, Ze’ev Rosenkranz, Verlag NZZ, 2004, 231 pagina’s.
Historisches Museum Bern, Helvetiaplatz 5, CH-3000 Bern 6.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Playboy met Nicolette Kluijver in 3D
nu voor € 16,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Skateboarding.3D
nu voor € 22,00Berlin 3D
nu voor € 20,00Tête à Tarte
nu voor € 130,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé





