Filatelistische aandacht voor: Fotografie (22)
De Amerikaanse fotograaf en uitvinder Frederic Eugene Ives (1856-1937) begon als leerlingdrukker en was al snel geïnteresseerd in de fotografie. Op 18-jarige leeftijd werd hij aangenomen bij het fotografisch laboratorium van de Cornel Universiteit. Hij zette zich in op de ontwikkeling van het additieve kleurenproces bij het realiseren van kleurafdrukken met hulp van een combinatie van rode, groene en blauwe punten. Later concentreerde hij zich op de constructie van opname- en weergave-apparatuur.
Pioniers van de fotografie
Zijn sinds 1890 ontwikkelde en in 1895 op de markt gebrachte fotochromoscoop-systeem bevatte een camera en projector en was de eerste commerciële succesvolle toepassing van het additieve kleurenproces. Er bestaan 70 patenten die toegeschreven kunnen worden aan Ives, waaronder de halftoonfotogravure. Josef Sudek (1896-1976) was een Tsjechische fotograaf, die in de periode tussen de jaren 1911 en 1913 leerde voor boekbinder in Praag.
Gelijktijdig begon hij te fotograferen met zijn ICA 6 x 9 camera. In 1913 kocht hij een VEA 9 x 12 camera met een 1:7,7/135 mm lens en vond hij een baan bij een boekbinder. In 1915 werd hij militair. Regelmatig kocht hij steeds ‘betere’ camera’s. Zijn fotografisch nalatenschap toont landschappen, stadsgezichten en stillevens. Ook het dagelijks leven werd regelmatig vastgelegd. Als militair raakte hij gewond en verloor een arm. Sudek fotografeerde op kunstzinnige wijze met een grootbeeld camera en maakte vooral daardoor contactafdrukken. (Wordt vervolgd).
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten

Front 14/18
nu voor € 24,80
Skateboarding.3D
nu voor € 22,00
Berlin 3D
nu voor € 20,00
Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00
Tête à Tarte
nu voor € 130,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé