Filatelistische aandacht voor: Leonardo da Vinci (16)
Een en ander werd financieel mogelijk gemaakt door Europese, provinciale en gemeentelijke subsidies en bijdragen. De toegang tot de expositie was gratis. Het idee en concept van deze expositie kwam vanuit het bedrijf EMS Entertainment uit Wenen (A). Door het bedrijf is tevens een catalogus samengesteld met afbeeldingen en beschrijvingen van alle getoonde modellen, van een groot aantal schilderijen en met heel veel interessante informatie en wetenswaardigheden over het werk en zijn leven. In de rondgang langs de expostukken zagen de bezoekers afdrukken van originele tekeningen met ontwerpen van Leonardo, compacte toelichtingen en dat alles in de directe omgeving van het betreffende schaalmodel van de schets.
Leonardo da Vinci: Mensch - Erfinder - Genie
Meerdere schaalmodellen mochten tevens aangeraakt worden door de bezoekers om daarmee kennis te maken met het vernuft ervan. Je liep van de ene verbazing naar de andere verwondering van zijn geniale bedenksels. Uniek voor dit Nederlandse initiatief juist in het jaar van de herdenking van de 500e dag van overlijden van Leonardo da Vinci is de combinatie van industriecultuur en het fabuleuze werk van dit genie in techniek en wetenschap. Zowel de expositie als het boek hebben velen geïnspireerd om op zoek te gaan naar locaties waar Leonardo da Vinci heeft gewoond en gewerkt.
Hij interesseerde zich voor vele achtergronden van vakgebieden, zoals anatomie, fysiologie, architectuur, astronomie, muziek en wiskunde. Natuurlijk maakte hij daarbij gebruik van verhandelingen en geschreven kennis en ervaringen van inspanningen van wetenschappers die leefden ruim voor zijn tijdsperiode. Liefhebbers van de betekenis van het werk van Leonardo kunnen zich ook laten verrassen door de internationale schat aan beschikbare kleurrijke postzegels, die zijn werken laten zien.
ISBN 3-9502004-0-1, “Leonardo da Vinci: Mensch - Erfinder - Genie”, Reinhard Fink, C&E Productions and Publishing, 2012, 3e druk, 125 pagina’s.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Tête à Tarte
nu voor € 130,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Berlin 3D
nu voor € 20,00Skateboarding.3D
nu voor € 22,00Fernand Léger
nu voor € 30,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé








