Filatelistische aandacht voor: Neurologie - Psychologie (7)
Zelfs in kringen van neurologen is er een bepaalde terughoudendheid merkbaar in het doorgronden van de magische werking van de ‘grijze massa’. Door zijn gedetailleerde bestudering van de neurologie, fysiologie, fundamentele wetten van de natuurkunde en de drang om zijn energievolle nieuwsgierigheid te delen met anderen is Michio Kaku telkens in staat om nieuwe toonaangevende en prikkelende publicaties samen te stellen. Bij zijn ontdekkingsreis door de hersenen brengt hij op onderhoudende en stimulerende wijze het werk van vele wetenschappers met hun successen en vooral de vele teleurstellingen voor het voetlicht. Met zijn fantastische benaderingen draagt hij bij aan het begrijpen en oplossen van de twee grootste mysteries in de natuur: het brein en het heelal. ISBN 978-90-468-1678-3, “De toekomst van het brein”, Michio Kaku, Nieuw Amsterdam Uitgevers, 2014, 384 pagina’s.
De toekomst van het brein
Van het uiterst informatieve en representatieve studieboek “Eye and Brain” van de succesvolle psycholoog en professor in de neurologie aan de Universiteit van Bristol, Richard L. Gregory (1923-2010), is door een aanhoudende vraag naar dit populaire boek een herdruk van de vijfde editie uitgegeven. Alle aspecten, theoretische grondbeginselen en praktische benaderingen rond de combinatie oog en brein en de unieke samenwerking van deze twee belangrijke onderdelen in ons visuele systeem worden op heldere en compacte wijze behandeld in dit rijk van afbeeldingen voorziene boek.
Zowel voor professionele personen als voor leken met interesse voor de vakgebieden Psychologie en Perceptie, studenten en docenten Visuele Perceptie en Kunstgeschiedenis en personen werkzaam met kleur, biedt het boek een schat aan theorie en praktijk over zien en waarnemen. De auteur heeft de inhoud van dit boek samengesteld aan de hand van zijn opgebouwde kennis en ervaring door zijn activiteiten als leraar en later als professor aan de Universiteit Cambridge. De auteur verdeelde de leerstof over tien samenhangende hoofdstukken. In het elfde hoofdstuk geeft de auteur een beeld van zijn bespiegelingen over onderwerpen, die nog verder uitgewerkt kunnen worden. In het begin van het les-, leer- en referentieboek geeft hij zijn visie en beschouwing over de geschiedenis en ontwikkelingen van onze kennis over zien en waarnemen. (Wordt vervolgd).
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Fernand Léger
nu voor € 30,0065
van € 34,95 voor € 20,00Bakeliet 1907-2007 catalogus
nu voor € 12,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Playboy met Nicolette Kluijver in 3D
nu voor € 16,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé








