Jongeren maken kennis met vormen van kunst en licht
In 2013 stond de 2e Kinderkunstweek in het teken van twee samenhangende fenomenen licht en kunst. Het doel van deze kunstweek en meerdere edities daarvan, is kinderen zo jong mogelijk kennis te laten maken met vormen en uitingen uit de hedendaagse beeldende kunst. “Licht in de kunst” is het ideeënboek vol met inspirerende onderwerpen, informaties, aanbevelingen, instructies en voorbeelden van uit te voeren opdrachten en projecten in groepsverband of op individuele grondslag. Dit prachtig vormgegeven ideeën- en kunstboek kwam onlangs in ons bezit.
Licht in de kunst
Wij waren allang op zoek naar dit geweldige kunsteducatie-, leer- en bewaarboek en vonden een exemplaar op de boekenplank van een galerie, die de locatie ging verlaten. De inhoud is een ware schat aan kunstgerelateerde feiten, informaties, onderwerpen en wetenswaardigheden over diverse kunstenaars, waaronder het werk van Jan van Munster, Jan Toorop, Frida Kahlo, Diet Wiegman en Paul Klee.
Voor onderwijsgevenden zijn op verschillende niveaus meerdere lessen uitgewerkt met instructies, opdrachten, toelichtingen en overzichten van te gebruiken middelen. Van een bijzondere waarde en vol verrassingen zijn de lessen over fotografie, het spel met licht, schaduw en kunstbeelden, lichtkunst van Jan van Munster, de iconische foto’s van Man Ray en de introducties voor de onderbouw en bovenbouw over het fenomeen licht.
ISBN 978-90-6354-172-9, “Licht in de kunst”, Marja Geerse en Bo de Jong, Zeeuwse Kinderkunstweek, 2013, 120 pagina’s.
Gerelateerde webshop producten
Skateboarding.3D
nu voor € 22,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Tête à Tarte
nu voor € 130,00Berlin 3D
nu voor € 20,00Fernand Léger
nu voor € 30,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé





