Natuurhistorisch Museum blijft de bezoekers verbazen
Het Natuurhistorisch Museum Rotterdam is gevestigd in het rijksmonument Villa Dijkzigt uit het jaar 1852, dat in 1996 is uitgebreid met een modern glazen expositie paviljoen. Het complete museumcomplex, gelegen in het unieke Museumpark met vier andere musea, is een architectonisch hoogstandje dat klassiek en modern naadloos met elkaar verbindt. Met exposities en andere educatieve en publieksactiviteiten biedt het museum bezoekers van alle leeftijden een relativerende en opvallende kijk op de altijd verbazingwekkende natuur.
Natuurhistorisch Museum Rotterdam
Het museum staat en hangt vol opgezette dieren en skeletten, (inkt)vissen op sterk water, opgeprikte insecten, planten en prachtige schelpen. Dankzij de komst en mogelijkheden van de 3D-druk en 3D-printers heeft het museum nu ook leerzame modellen van dieren en insecten in de kunststof uitvoering. Inhoudelijk richt het museum zich op de natuur in de stedelijke omgeving van de Rotterdamse regio en op andere interessante locaties, waarbij ook ons geologische verleden en de toekomst van de natuur wordt betrokken.
Om het museum ook aantrekkelijk te laten zijn voor natuurliefhebbers met een extra interesse voor onderwerpen uit de cultuur van flora en fauna organiseert het museum regelmatig wisselexposities over allerlei uiteenlopende thema’s en wordt daarvoor samengewerkt met verschillende partners. De vaste collectie vogels, zoogdieren, vissen, insecten, schelpen en planten toont de biodiversiteit in al zijn verscheidenheid.
Blikvangers zijn het potvisskelet en het geraamte van olifant Ramon. Met de beroemde ‘dode-dieren-met-een-verhaal’, zoals de Dominomus, de IJs-ijsvogel en de McFlurry-egel trekt het museum zelfs (inter)nationale aandacht. Het museum exposeert zo’n beetje alle soorten fossielen die je in Nederland kunt vinden. Er is een uitgebreide expositie over natuur in de stad en organiseert voor het onderwijs lesprogramma’s en geeft rondleidingen.
Natuurhistorisch Museum Rotterdam, Westzeedijk 345, NL-3015 AA Rotterdam, www.hetnatuurhistorisch.nl.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Tête à Tarte
nu voor € 130,00Bakeliet 1907-2007 catalogus
nu voor € 12,00Berlin 3D
nu voor € 20,00Skateboarding.3D
nu voor € 22,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé





