Technologische voortgang is bepaald door politiek besluit (2)
Daarna volgen nog vier hoofdstukken, die tot in de kleinste details ingaan op de feiten en gebeurtenissen van de veelal ingewikkelde procedures die de grondslag vormden van een acceptatie van de telegrafie. Toen nieuw en nu (in de vorm van een geheel nieuw ontwikkelde techniek door innovaties en de digitale mogelijkheden) onmisbaar in onze maatschappij, cultuur, techniek en wetenschap. Aan de hand van de scherpe analyses en concrete voorbeelden, van de spoorwegen tot koloniale handel, wordt duidelijk hoe deze technologie markten veranderde, invloed kreeg op politieke keuzes en zelfs een instrument van macht werd.
De adoptie van de telegrafie in Nederland en Nederlands-Indië.
Veel analyses zijn ondersteund door grafieken, chronologische overzichten en enkele tabellen. De samenhang en wisselwerking tussen technologie, politiek en economie is ook vandaag de dag een relevant thema. In de negentiende eeuw was de telegrafie een revolutionaire technologie die tijd en afstand wist te overbruggen, markten ingrijpend te transformeren en nieuwe elektronische publieke toepassingen wist te creëren.
In zijn manuscript beschrijft de auteur de acceptatie van de telegrafie aan de hand van uitgebreide gereconstrueerde datareeksen, ruimtelijke zones en ontwikkelingsfasen en wordt het snel duidelijk hoe sterk het gebruik van telegrafie varieerde, hoe liberale politieke ingrepen, zoals die door de Telegraafwet van Thorbecke en staatsinvesteringen, de groei stimuleerden en hoe telegrafie onderdeel werd van het parlementaire debat, internationale diplomatie en geopolitieke spanningen in zowel Europa als in Azië. Een uitgave voor liefhebbers van politiek, politieke besluitvorming en het ontstaan van de telegrafie.
ISBN 978-94-6455-223-2, “De adoptie van de telegrafie in Nederland en Nederlands-Indië, 1845-1914: politieke sturing en economische betekenis”, Fons Borm, Uitgeverij Verloren, 2026, 268 pagina’s, € 35.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Playboy met Nicolette Kluijver in 3D
nu voor € 16,00Tête à Tarte
nu voor € 130,0065
van € 34,95 voor € 20,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Bakeliet 1907-2007 catalogus
nu voor € 12,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé








