Kleur als fenomeen (1)
Kleuren zijn altijd in onze nabijheid, in ons dagelijks leven, in de natuur, in de wetenschap, kunst en in onze taal. Ook alle culturen in de wereld hebben een sterke band met kleuren. Het blijkt in de praktijk toch telkens weer dat wij niet kunnen zeggen wat kleur is of hoe kleur tot stand komt. Enkele aspecten laten zich goed verklaren, zoals die van de natuurkundige en chemische processen, die voor het ontstaan van kleur kunnen zorgen. Daarentegen zijn andere fenomenen veel moeilijker te verklaren, zoals die van de verwerking van neurobiologische informaties in onze hersenen, de psychologische aspecten van kleurgevoeligheid of de vragen over ons bewustzijn.
Farbe
In het nieuwe boek “Farbe” beschrijft auteur, wetenschapper, chemicus en didacticus Heinrich Zollinger op een aangename en multidisciplinaire wijze het fenomeen kleur. De deskundigheid en ervaringen van de auteur staan borg voor een gedegen behandeling van de onderwerpen over het fenomeen Kleur in acht hoofdstukken. Ondanks de keuze voor een vakgerichte aanpak in zijn behandeling van het onderwerp, vindt ook de lezer met geringe kennis over de grondbeginselen van kleur een fascinerende benadering van één van de meest verwonderlijke ervaringen in onze visuele waarneming.
De auteur speelt met experimenten en resultaten uit gericht onderzoek in de dagelijkse praktijk van de fabrikant, de ontwerper en de gebruiker. In de eerste hoofdstukken bespreekt de auteur het begrip kleur aan de hand van culturele en kunstzinnige situaties in de geschiedenis van wetenschap en kunst. Hij citeert uit vele interessante geschriften en verhandelingen van wetenschappers als Maxwell, Young, Goethe, Helmholtz, Perkin en Newton. (Wordt vervolgd).
ISBN 3 906390 33 0, “Farbe”, Heinrich Zollinger, Verlag Helvetica Chimica Acta, 2005, 265 pagina’s.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde webshop producten
Skateboarding.3D
nu voor € 22,00Tête à Tarte
nu voor € 130,00Berlin 3D
nu voor € 20,00Playboy met Nicolette Kluijver in 3D
nu voor € 16,00Jos de Mey Kunstboek
nu voor € 25,00Top 10 populairste artikelen
- Necker Kubus Illusie
- Figuur van Thiéry
- Müller-Lyer Illusie
- Les in het construeren van visuele en optische illusies
- Maak zelf je 3D illusies
- Fenomeen van trompe-l'oeil en andere optische illusies
- Surrealisme als kunst tussen droom en werkelijkheid
- Optisch bedrog in onze visuele waarnemingen
- Op Art Museum presenteert optische illusies
- Kleurrijke prikkels van Jeroen Krabbé





